Vaše první renta na ROIERu je blíž, než si myslíte

ROIER
10. 08. 2023
2 min

Investování do nemovitostí na ROIERu je opravdu snadné. Celý proces je online, svou registraci si snadno vyřídíte v pár krocích a investici zvládnete také na pár kliknutí. Kdy ale můžete po investici na ROIERu čekat svou první rentu? Čtěte v dnešním článku na našem blogu.

 

Proces registrace i investice jsme vám v jednotlivých krocích jednoduše popsali v dřívějších článcích (o založení účtu, o dokončení registrace či o procesu investice zde). Pokud jste ale již úspěšně investovali, kdy můžete čekat připsání první části svého výnosu na bankovní účet? Odpověď je jednoduchá – vždy 15. den měsíce následujícího po uskutečnění vaší investice.

 

Za uskutečnění investice se pak považuje moment připsání vaší investované částky na účet Bedby, s.r.o., provozovatele ROIERu, a to pouze pokud peníze přišly z vašeho registrovaného účtu. (Svůj registrovaný účet si můžete zkontroloval v sekci Můj ROIER / Údaje.) Teoreticky tak vaši první rentu mohou zpozdit jak průtahy s vracením a opětovným posíláním peněz na účet, pokud platbu neprovedete ze svého registrovaného účtu, nebo moment, kdy si investici vyberete na konci měsíce, a platba na účet Bedby, s.r.o., dorazí až v prvních dnech měsíce následujícího.

 

Při ukončování investice pak je dopočítán počet dnů z necelých měsíců, po které byla vaše investice aktivní, a zbývající úrok je vám poslán v samostatné platbě ve stejném termínu s vrácením vaší jistiny. Každý investor tak má úročen přesně počet dní, po které byla jeho investice aktivní.

 

Uveďme si konkrétní příklady:

 

1. Pokud si vyberete investici 7. srpna, částka dorazí na účet Bedby, s.r.o., 10. srpna, pak je vaše investice připsaná k 10. 8. První rentu obdržíte 15. září a při ukončování vaší investice vám budou dopočteny úroky za 10.–31. srpna.

 

2. Pokud si vyberete investici 31. srpna dopoledne, zvolíte možnost okamžité platby a částka dorazí na účet Bedby, s.r.o., stále 31. srpna, pak je vaše investice připsaná k 31. 8. První rentu obdržíte 15. září a při ukončování vaší investice vám budou dopočteny úroky za 31. srpna.

 

3. Pokud si vyberete investici 31. srpna, 31. srpna poukážete peníze standardní platbou a ty dorazí na účet Bedby, s.r.o., 1. září, pak je vaše investice připsaná k 1. 9. První rentu tak obdržíte až 15. října a při ukončování vaší investice vám budou dopočteny úroky za 1.–30. září.

 

Věříme, že tento přehled vám pomůže se zorientovat v systému výplaty prvních rent na ROIERu. Pokud byste i nadále měli pochybnosti, neváhejte se na nás obrátit na office@roier.cz.

Své další investice, z nichž vám přijde první renta již v září, si tedy můžete vybírat tady.

NOVINKY PRO INVESTORY

Zanechte nám svou e-mailovou adresu a neuniknou vám novinky a investiční příležitosti na ROIERu

Podmínky zpracování osobních údajů
Úspěšně odesláno!
Něco se nepodařilo. Zkuste to prosím znovu.
HLAVNÍ STRANA
INVESTIČNÍ PŘÍLEŽITOSTI
Jak investovat

Další články