ROIER je pro investory 100% zdarma. Jak je to možné?

ROIER
30. 09. 2022

Asi jste si už všimli, že ROIER svým klientům neúčtuje žádné poplatky. Je to jednoduché. Jaký výnos vidíte v investiční kalkulačce nebo při uzavírání investice do konkrétního portfolia, takový výnos reálně obdržíte na svůj účet v rámci pravidelné renty.

Jak je ale možné, že ROIER je pro investora 100% zdarma, když u drtivé většiny investičních platforem a různých investičních metod platí klient nějakou formu poplatku? Pojďme se na tuto příjemnou skutečnost spojenou s investováním na ROIERu podívat blíže.

Formy poplatků u ostatních investičních metod

Nejčastější forma poplatku u většiny investičních platforem je vyjádřena procentem z investované částky. Při investování do různých fondů skrz vaši banku se roční poplatek může pohybovat okolo 2 %, a to nezávisle na tom, zda je vaše portfolio výdělečné, nebo se pohybuje v červených číslech. Další poplatek, který často stojí v cestě za vysněnými výnosy, je jednorázový vstupní poplatek. Podstatně levnější jsou pak ETF fondy. I zde se ale většinou zprostředkovateli platí nějaké procento z celkové investice.

Nákup akcií na platformách typu eToro bývá standardně zdarma. Pokud ale použijete takzvanou páku (leverage), která umí zařídit atraktivní výnosy, ale i velmi strmé pády, pak za svou investici většinou zaplatíte nějakou formu poplatku, který úměrně narůstá s délkou takové investice.

Ani krypto svět vám nedá nic zadarmo. V tomto virtuálním decentralizovaném světě budete nejvíc tratit na takzvaných gas fees, což je poplatek za posílání krypta z jedné peněženky do druhé, případně budete platit provizi platformě, která vám nákup měny zprostředkovává.

ROIER je pro vás 100% zdarma

Jak to tedy ROIER dělá, že svým klientům nestrhává nic z jejich výnosu a nepožaduje od investorů žádný vstupní ani výstupní poplatek? Je to vlastně jednoduché. ROIER poskytuje financování nemovitostí například pro různá družstva a jejich nájemníky. Tito koncoví příjemci úvěru pak platí určitý poplatek, který je součástí jejich splátkového modelu. Z tohoto poplatku, který existuje nad rámec výnosu pro investora, pak ROIER žije a realizuje svůj zisk. Díky tomu pak můžeme naši platformu neustále vylepšovat a zaměstnávat experty na realitní trh a financování nemovitostí. Investor má ale jistotu, že z jeho výnosů nebude ukrojeno ani jedno procento.

Zajímá vás, jak spoluzakladatel ROIERu David Bystrzycki přišel na nápad vytvořit investiční platformu? Přečtěte si rozhovor zde.

NOVINKY PRO INVESTORY

Zanechte nám svou e-mailovou adresu a neuniknou vám novinky a investiční příležitosti na ROIERu

Podmínky zpracování osobních údajů
Úspěšně odesláno!
Něco se nepodařilo. Zkuste to prosím znovu.
HLAVNÍ STRANA
INVESTIČNÍ PŘÍLEŽITOSTI
Jak investovat

Další články