Na krásu nehleďte. I nepěkné nemovitosti generují atraktivní výnos

Roier
06. 05. 2022

V portfoliích aktuálních investičních příležitostí na portálu ROIER najdete rozličné domy. Jedny jsou velké, druhé menší. Některé jsou ve městech, jiné na vesnici. Některé jsou novější a jiné zase starší. Tyhle odpovídají vašemu vkusu více a tamty zase méně. Každý z nás může mít různé preference ohledně toho, jaké nemovitosti se nám líbí. Posuzování estetické hodnoty dává smysl v případě, že nemovitost hodláme koupit a bydlet v ní. 

Osobní vkus bychom ale neměli zohledňovat při volbě investičního portfolia na portálu ROIER. Koneckonců, my v nich bydlet nebudeme. Hodnotit nemovitosti pouze podle toho, jak na nás působí z fotek, je navíc velmi subjektivní. Objektivní hodnota všech nabízených nemovitostí je podložená znaleckým odhadem, který posuzuje všechny aspekty daných domů. Tento odborný posudek je klíčový při zařazení nemovitosti do portfolia a díky němu má investor jistotu transparentního zajištění své investice. 

Nejdůležitější na celém investičním mechanismu je to, že ve všech nemovitostech bydlí lidé, kteří platí pravidelný nájem. Ten úvěrovaná družstva používají ke splácení úvěrů, z nichž ROIER vyplácí měsíční rentu investorům. Pokud by mělo dojít k problémům, má ROIER možnost zajištěnou nemovitost prodat. Ve většině případů ale stejně dochází ke splacení úvěru od dlužníka předčasným doplacením.

Opravdová hodnota investice tak nespočívá v tom, jak nemovitosti vypadají nebo jak na nás na první pohled působí. Jejich hodnota spočívá v tom, že v nich bydlí lidé, kteří se o ně přirozeně starají, velebí je, platí měsíční nájem a nechtějí o ně přijít. 

Tento fakt je při uvažování nad investicí potřeba zohledňovat, protože atraktivní výnos vám budou generovat i ty nemovitosti, které se vám nemusí nutně líbit.

NOVINKY PRO INVESTORY

Zanechte nám svou e-mailovou adresu a neuniknou vám novinky a investiční příležitosti na ROIERu

Podmínky zpracování osobních údajů
Úspěšně odesláno!
Něco se nepodařilo. Zkuste to prosím znovu.
HLAVNÍ STRANA
INVESTIČNÍ PŘÍLEŽITOSTI
Jak investovat

Další články