O nás

Platformu Roier jsme vybudovali na pevných základech - zejména na mnohaleté praxi z různých korporací a po zkušenostech z úspěšných startupových projektů.

Všichni jsme řešili stejný problém. Kam vložit své investice, aby:
1. Generovaly průběžný výnos ve formě pravidelné renty.
2. Výnos byl atraktivní, ale investice stále bezpečná.
3. Šlo o jednoduché a minimálně volatilní aktivum, kterému dobře rozumíme.

Tak se zrodil nápad na založení platformy Roier, která na všechny tyto otázky dostatečně odpovídá. Jsme přesvědčení, že jsme našli řešení pro mnoho dalších investorů, kteří také hledají bezpečné a atraktivní příležitosti pro své investice.

Tým

David Bystrzycki

Pracuji posledních 20 let v oblasti finančnictví. Od roku 2011 do roku 2017 jsem vedl jako generální ředitel a předseda představenstva Home Credit v Česku a na Slovensku.

Byl jsem předsedou představenstva Společnosti pro informační databáze SIDu a jednatelem a spoluzakladatelem P2P platformy Zonky.

Předtím jsem působil také v GE Capital Bank (dnešní Moneta) jako člen boardu zodpovědný za CRM. Věnuji se společnostem v oblasti Fintechu, Insurtechu a automotive jako investor.

Mým nejnovějším a hlavním projektem je Roier, kde jsem spoluzakladatel a spolu s Honzou Běhounkem projekt vedeme. Roier umožní investovat formou crowdfundingu do zajištěných půjček na nemovitosti. Vystudoval jsem MFF Univerzity Karlovy a Katz Business School.

Jan Běhounek

Pracuji 20 let v oblasti řízení provozu a business developmentu v rámci různých oborů - bankovnictví, FMCG či healthcare.

V GE Capital Bank jsem v ČR a USA vedl různá oddělení. Mimo jiné jsem působil v oddělení správy pohledávek, risk managementu nebo provozu. Právě tady jsem se potkal s Davidem.

V roce 2008 jsem založil vlastní společnost, která se zabývala správou portfolií a poradenstvím v oblasti procesů a vymáhání pohledávek pro banky. Realizovali jsme projekty v 10 zemích Evropy.

Mezi roky 2017 a 2019 jsem působil v představenstvu zdravotní skupiny EUC, pod níž patří i např. Canadian Medical, kde jsem měl na starost business development. Od roku 2020 se jako spoluzakladatel věnuji s Davidem a Ondrou projektu Roier. Vystudoval jsem Fakultu statistiky a informatiky na VŠE.

Ondřej Drábek

Celou moji profesní kariéru se pohybuji v oblasti médií a marketingu. Pracoval jsem pro různá česká média. Jako reportér například v Lidových novinách a časopisu Týden, později jako editor Hospodářských novin.

Marketingu a budování značky jsem se začal věnovat během práce v oddělení pro značku a komunikaci mobilního operátora Vodafone (Oskar). V roce 2008 jsem založil komunikační agenturu BeefBrothers a získal s ní řadu ocenění v obasti marketingové komunikace.

Právě při práci na projektech v oblasti finančnictví a healthcare jsem se potkal s Davidem a Honzou.

Dlouhodobě se věnuji brand buildingu, novým technologiím a marketingu v oblasti developmentu, takže připojit se k Honzovi a Davidovi při budování platformy Roier pro mě bylo logickým krokem.

partneři

Unicorn klientské logo
Unicorn

Unicorn je renomovaná evropská společnost poskytující ty největší informační systémy a řešení z oblasti informačních technologií.Dlouhodobě se soustředíme na vysokou přidanou hodnotu a konkurenční výhodu přinášenou našim zákazníkům.Působíme na trhu již od roku 1990 a za tu dobu jsme vytvořili řadu špičkových a rozsáhlých řešení, která jsou rozšířena a užívána mezi těmi nejvýznamnějšími podniky z různých odvětví.

Kinstellar klientské logo
Kinstellar

Kinstellar působí jako důvěryhodný právní poradce předních investorů na trzích tzv. Emerging Europe, tj. střední, východní a jihovýchodní Evropy a Střední Asie.S kancelářemi v deseti jurisdikcích a více než 250 právníky poskytujeme konzistentní právní poradenství a pomoc napříč regionálními trhy - spolu s know-how a zkušenostmi, které prosazují vaše zájmy při minimalizaci rizika.

znalecka spolecnost logo
Znalecká společnost

Společnost je zapsána na seznamu znaleckých ústavů vedeného Ministerstvem spravedlnosti ČR pro základní obor ekonomika, odvětví ceny a odhady nemovitostí a oceňování podniku.Zajišťuje pro Bedby s.r.o. (Roier) odhady všech nemovitostí.

advokatni kancelar petrasek slepicka logo
A.k. Petrásek & Slepička s.r.o.

Společnost zapsána v OR vedeném Městským soudem v Praze nám pomáhá zajišťovat uspořádání kupní ceny (úschovy) pro investory na naší platformě.

bbh klienské logo
BBH advokátní kancelář, s.r.o.

BBH advokátní kancelář, s.r.o. (BBH) je renomovaná česká advokátní kancelář s nadnárodní působností. Byla založena v roce 2000 v návaznosti na činnost přední mezinárodní právní kanceláře působící na území České republiky již od roku 1990. BBH v současné době působí v České republice v Praze a na Slovensku v Bratislavě.

Tomáš Rašovský logo
A.k. Tomáš Rašovský

Advokátní kancelář byla založena Mgr. Tomášem Rašovským v roce 1998 a během své existence se dostala na pozici jednoho z nejstabilnějších tuzemských poskytovatelů právních služeb. Za jménem Advokátní kanceláře Tomáš Rašovský stojí profesionální tým zkušených právníků a dalších odborníků, působících v pobočkách v České a Slovenské republice.