Jak vybrat investiční portfolio v ROIERu

Roier
31. 3. 2022

V ROIERu najdete vždy několik otevřených investičních příležitostí. Ty se od sebe liší různými parametry, mezi které patří zejména výše podkladového úvěru, doba úročení a výnos vaší investice. Co však mají všechny investiční portfolia shodné, je úroveň jejich zabezpečení. Každá investice je zajištěná samotnými nemovitostmi a veškeré nemovitosti jsou financované maximálně do 70 % jejich hodnoty. Jak tedy vybrat vaši první investici? Poradíme vám, jak se v investičních příležitostech zorientovat a na co se zaměřit při výběru investice, která bude maximálně odpovídat vašim požadavkům a investičním záměrům.

Jak si na ROIERu vybrat investici do portfolia nemovitostí

Při výběru optimálního portfolia se naši klienti nejčastěji rozhodují podle délky investice. Kratší portfolia nabízejí nižší percentuální úrok oproti těm dlouhodobým. Investor, který se rozhodne pro dlouhodobou investici, je lépe oceněn, protože se jeho peníze mohou v průběhu času podílet vyšší měrou na financování úvěrů do jednotlivých nemovitostí. Naopak u krátkých investic, které trvají například pouze v řádu měsíců, se administrativa spojená s realizací investice projevuje vyšším poměrem vůči celkové délce investování. Klíčovou výhodou krátkodobých portfolií je pak rychlé zhodnocení peněz, které po relativně krátké době mohou být použity na něco jiného. Po kratším portfoliu často sahají také ti, kdo si platformu ROIER chtějí vyzkoušet. Často se pak za námi vracejí a volí vyšší investici do dlouhodobého portfolia.

Kolik investovat?

Úroky z participací na úvěru (čili výnos) vyplácíme formou měsíční renty. Protože chceme, aby tato renta tvořila smysluplnou částku, je minimální investice do portfolia nemovitostí stanovena na 100 000 Kč. Pokud například investujete 100 000 Kč po dobu 6 let, bude celkový výnos při modelovém úroku 7,1 % činit 42 600 Kč. Každý měsíc vám tak dorazí necelých 600 Kč na váš účet. Na tomto příkladu lze vidět, že i tato spodní investiční hranice je rozumnou investicí, která vám může každý měsíc zaplatit dobrou večeři, aniž byste se o cokoliv museli start.

Pouze jedno portfolio má limit minimální investice snížený už na 5 000 Kč. Význam tohoto “malého” portfolia spočívá zejména v tom, že novým investorům dává možnost vyzkoušet si princip investování na platformě ROIER.

Jaké investiční portfolio bude vhodné právě pro vás?

Při volbě investičního portfolia berte v potaz zejména investiční horizont. Zamyslete se, kdy budete investované peníze vyžadovat pro vaše další potřeby. Pokud je váš investiční horizont dlouhý, dává smysl uvažovat nad portfoliem s nejdelší dobou úročení. Tato možnost vám nabídne nejvyšší možný výnos. Rentu, kterou bude vaše investice generovat, lze následně použít buď k dalším investičním cílům nebo například k vykrytí vašich pravidelných výdajů.

Pokud je vaším cílem vyzkoušet více forem investování nebo toužíte po rychlém zhodnocení aktuálně volných financí, které budete zanedlouho potřebovat na něco jiného, pak můžete dojít k závěru, že krátkodobé portfolio je pro vás to pravé.

Zde si můžete vybrat z aktuálně dostupných investičních portfolií. Pokud se chcete dozvědět více o zabezpečení investic v platformě ROIER, přečtěte si tento článek. Výběr často kladených dotazů pak najdete na této stránce

Rádi vás srdečně přivítáme mezi našimi spokojenými investory, ať už jsou vaše plány, motivace a investiční cíle jakékoliv.

NOVINKY PRO INVESTORY

Zanechte nám svou e-mailovou adresu a neuniknou vám novinky a investiční příležitosti na ROIERu

Podmínky zpracování osobních údajů
Úspěšně odesláno!
Něco se nepodařilo. Zkuste to prosím znovu.
HLAVNÍ STRANA
INVESTIČNÍ PŘÍLEŽITOSTI
Jak investovat

Další články