Inflace a rostoucí ceny nemovitostí

27. 8. 2021

Předpokládáme, že jedním z důvodů, proč se zajímáte o investice a zhodnocování peněz, může být i inflace. Ta se české ekonomiky bohužel dramaticky týká. Tím spíše, když neexistují žádné ekonomické signály, díky kterým bychom mohli předpokládat, že se situace v dohledné době změní.

Kvůli inflaci reálně přicházíme o hodnotu svých peněz. Jenom za červenec tohoto roku si inflace připsala celé 1 %. Meziročně pak zaznamenáváme nárůst o 3,4 %.

Toto vysávání peněz z bankovních účtu, za které lze inflaci bez nadsázky označit, řeší lidé různými způsoby. Investice do nemovitosti je pak jedním z řešení, ke kterým se uchyluje stále více Čechů. Zájem o reality je tak obrovský, že za letošní rok už stihlo padnout několik rekordů: například ten březnový prolomil hranici 44 miliard korun poskytnutých hypotečních úvěrů za jeden měsíc.

Jenže to má háček. Kvůli neustále sílící poptávce po realitách dochází k raketovému růstu jejich cen. Stále častěji tak slýcháme názory odborníků, že se (zejména v Praze) investice do nemovitosti přestává vyplácet. Kvůli obří pořizovací ceně totiž nájem nepokryje měsíční splátku úvěru. Situace pak navíc přestává být řešitelná v momentu, kdy se člověk rozhodne investovat třeba 2 miliony korun. Za takovou cenu už totiž vhodnou nemovitost, která by dávala smysl, nejspíš vůbec nedokáže pořídit.


Jak ven z inflační spirály?

Investice do nemovitostí prostřednictvím platformy Roier je jedním ze způsobů, jak z této spirály ven. Jednak vám ušetří starosti s papírováním a všeobecnou byrokracií, kterou nákup nemovitosti provází. I přesto ale vaše investice zůstane nemovitostí krytá. Investice do našich portfolií nemovitostí jsou také časově vstřícnější. Většina investorů zhodnocuje své peníze po dobu 3 let, což investorovi dává větší flexibilitu a možnost po této lhůtě buď znovu investovat nebo své peníze vzít a začít realizovat své investorské ambice v jiném odvětví.

Další výhodou je možnost investovat od nižší částky. Už 1 milion lze považovat za zaměstnance, který pro vás pracuje - při úroku 7,4 % a délce investice 5 let si investor díky své měsíční rentě přijde na 6.166 Kč. Celkový výnos tak činí 370.000 Kč.

Platforma Roier je tak účinným nástrojem, díky kterému lze inflačnímu vysavači účtu úspěšně čelit.NOVINKY PRO INVESTORY

Zanechte nám svou e-mailovou adresu a neuniknou vám novinky a investiční příležitosti v platformě Roier

Úspěšně odesláno!
Něco se nepodařilo. Zkuste to prosím znovu.

Další články

Nové portfolio, moderní zabezpečení a navyšování..

Systém identifikace přes idGuard je venku! Také jsme implementovali chat, otevřeli nové investiční portfolio nemovitostí a mnoho dalšího.

Novinky v ještě horké platformě Roier

První týdny provozu jsou za námi a už teď připravujeme spoustu novinek a zajímavých úprav. Následující pondělí spouštíme hned dvě novinky najednou.

Atakujeme hranici 8 milionů za pouhý měsíc

Přízeň našich investorů se začíná projevovat i v číslech. V červnu s námi investoři zainvestovali za téměř 8 milionů korun.